Mořské plody pro naše zdraví
Sponzorované odkazy:
Fakt, že mořské ryby poskytují našemu tělu mnoho nezbytných a velmi prospěšných vitamínů, minerálů a omega mastných kyselin, již víme. Podobně fantastickými účinky na naše tělo působí i mořské plody, jako krevety či ústřice, o kterých se zmiňujeme níže. Chutné a především zdravé mořské plody nalezneme v mnoha rozmanitých exotických pokrmech.
Báječné krevety
Krevety jsou zdraví prospěšné díky obsahu vitamínů a minerálů. Nalezneme v nich vitamíny skupiny B, především tedy B12, který zajišťuje správnou funkci mozku a také nám pomůže od únavy. Vitamín B3 má oproti tomu pozitivní vliv na dobrou paměť. Krevety obsahují také jód, vápník a zinek, tedy stopové prvky, které příznivě působí na naše srdce, správnou funkci štítné žlázy, mají protirakovinné účinky, podporují imunitu a dopomáhají k silným kostem. Látky obsažené v krevetách účinkují blahodárně na naši pleť a chrání před vráskami. V těchto mořských potvůrkách bychom našli také hořčík, fosfor a draslík.
V krevetách se ukrývá jemné velmi chutné světlé maso, obsahující množství bílkovin. Tyto plody moře se dají připravit na mnoho zajímavých způsobů a pokrmy z nich jsou lehké a svěží. V obchodech můžeme zakoupit drobné mražené loupané krevety, které doma připravíme na pánvi či v páře. K dostání jsou i větší, které mohou být neloupané. Naprostou delikatesou jsou potom velké krevety, na kterých si můžeme pochutnat v restauraci i doma.
Delikatesa v podobě ústřic
Ústřice jsou podobně jako mnoho mořských plodů velmi prospěšné pro náš organismus. Jsou bohaté na vitamíny a minerály, především tedy vápník, zinek, hořčík, železo a selen. Tito měkkýši nám tedy dopomůžou ke pružné a mladistvě vypadající pokožce a jejich konzumace nám zajistí také zdravé zuby i kosti. Vitamín E, D a vitamíny skupiny B působí jako prevence před onemocněním srdce, artritidou a potížím s pamětí.
Ústřice jsou vyhlášenou delikatesou odedávna. Možná ještě nevíte, že mají i afrodiziakální účinky. Klasikou je dopřát si syrové ústřice s kapkou citronové šťávy. V přímořských státech jsou ústřice sice daleko dostupnější, přesto si je můžeme zakoupit i u nás. Praví labužníci však dávají přednost naprosto čerstvým, právě vyloveným mušlím. Za nejchutnější jsou považováni zhruba dvouletí měkkýši.
Článek Mořské plody pro naše zdraví byl publikován 18. března 2010 v 00.00 v rubrice Zdravá výživa. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (2).
Podobné články
- Lesní plody pro vaši krásu i zdraví 24.03.2010 22.00
- Mořské ryby – osvědčený prostředek pro dlouhověkost 03.12.2009 00.00
- Některé potraviny dokáží léčit. A víte jak? 30.03.2014 12.00
- Vlašský ořech dodá našemu mozku sílu 07.04.2011 00.00
- Proč sušit ovoce? 15.08.2010 00.00
Top 10
- Plané neštovice – příznaky, komplikace a léčba
- Mateřská znaménka - neignorujte podezřele vypadající pihy
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! I. díl
- Streptokok v krku – neviditelný bacilonosič
- Posílení imunitního systému u dětí
- Problém, o kterém se nemluví - bolesti kostrče I. díl
- Mononukleóza – nemoc (nejen) z líbání - II. díl
- Posilněte svou imunitu na zimu - buďte zdraví jako rybičky!
- Péče o zuby začíná již v dětském věku
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! II. díl
Tagy
dieta úpal, úžeh mononukleóza péče o chrup, strava imunita kosmetika hubnutí zdraví
Doporučujeme
Magazín Uzdravim.cz se tématikou zdraví a nemoci, zdravotní problémy.