Homeopatie: léky a jejich správné užívání
Články v sérii
- Homeopatie: poznejte její kouzlo
- Homeopatie: léky a jejich správné užívání
- Homeopatie: nejčastěji užívané léky
- Homeopatie: lékárnička první pomoci
Homeopatické léky můžeme užívat jako součást zdravé výživy ale také tehdy, léčíme-li se z nějaké nemoci a to ať už fyzické či psychické. Obecně o homeopatii jsme se již dověděli v úvodním článku. Nyní je dobré dozvědět se něco konkrétního o užívání léku a tím převést teorii do praxe.
Jak se k homeopatickým lékům dostat?
O užívání homeopatických léků je nejlepší poradit se s tzv. homeopatickým terapeutem, který může určit náš konstituční typ a s výběrem léků tak nejlépe pomoci. Léky je nejlépe volit vzhledem k našemu fyzickému i emocionálnímu stavu.
V lékárnách nám jsou schopni poradit s výběrem léků na konkrétní obtíže. Nejběžnější léky mohou být k dostání dokonce i v supermarketech v sekci se zdravou výživou.
Prášky nebo pilulky? Jaký typ léku si zvolit?
Homeopatické léky se přijímají orálně, k dostání jsou však v několika odlišných formách. Nejčastěji se setkáme s tabletami, které necháme v ústech na jazyku volně rozplynout. Díky laktóze mají mírně nasládlou chuť a nejsou nijak nepříjemné. Lze je také mírně žvýkat a jsou vhodnou formou pro dospělé a větší děti. Upravenou formou tablet jsou rozpustné tablety, které se rozpouští rychleji, téměř okamžitě a jsou tak ideální pro batolata a malé děti.
Dalším typem homeopatických léků jsou pilulky, které vypadají jako drobné tvrdé kuličky. Pilulky se v ústech rozpouštějí déle než tablety, ale díky své velikosti se velmi snadno skladují a lze je mít v kabelce v malé krabičce vždy po ruce.
Homeopatické prášky se od předchozích forem léků liší koncentrací léčivé látky. Té mohou obsahovat několikanásobně krát více než tablety či pilulky. Prášky se rychle rozpouští a pro ještě rychlejší vstřebávání je lze rozdrtit.
Dávkování léků
Užívání homeopatických léků se od klasických léků dosti liší. Základem je uvědomit si, léčíme-li akutní či chronické onemocnění. U akutního, které rychle nastoupí a netrvá příliš dlouho, začneme první den užívat jednu tabletu v intervalu po jedné či dvou hodinách. Takových dávek se doporučuje brát šest a při zlepšení s užíváním přestat. Nenastane-li výrazná změna k lepšímu, pokračujeme v léčbě jednou tabletou dvakrát až třikrát denně. Při zlepšení stavu přestáváme lék ihned užívat.
Při chronických onemocněních užíváme dvakrát denně jednu tabletu, dokud se stav nezlepší. Nepřichází-li zlepšení, je dobré lék vyměnit za jiný. Je nutné nalézt takové léky, které nám vyhovují a rychle účinkují. S tím nám mohou pomoci již výše zmiňované konstituční typy.
Článek Homeopatie: léky a jejich správné užívání byl publikován 1. března 2010 v 00.00 v rubrice Zdraví. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Homeopatie: poznejte její kouzlo 27.02.2010 11.00
- Homeopatie: lékárnička první pomoci 12.03.2010 00.00
- Homeopatie: nejčastěji užívané léky 11.03.2010 00.00
- Zdraví na prvním místě – přehodnoťte svůj žebříček hodnot! 18.06.2012 15.00
- Chřipka a nachlazení – jak podpořit imunitu 07.12.2014 00.00
Top 10
- Plané neštovice – příznaky, komplikace a léčba
- Mateřská znaménka - neignorujte podezřele vypadající pihy
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! I. díl
- Streptokok v krku – neviditelný bacilonosič
- Problém, o kterém se nemluví - bolesti kostrče I. díl
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! II. díl
- Posílení imunitního systému u dětí
- Posilněte svou imunitu na zimu - buďte zdraví jako rybičky!
- Péče o zuby začíná již v dětském věku
- Mononukleóza – nemoc (nejen) z líbání - II. díl
Tagy
dieta úpal, úžeh mononukleóza péče o chrup, strava imunita kosmetika hubnutí zdraví
Doporučujeme
Magazín Uzdravim.cz se tématikou zdraví a nemoci, zdravotní problémy.