Co dokáží jinan, ženšen a zázvor?
Sponzorované odkazy:
O těchto třech zázračných přírodních léčivech slýcháme denně. Přesto jsou jistým způsobem opředené tajemstvím. Co se o nich vlastně ví a na co přesně působí? Jak se jich dá v praxi využít? Na tyto otázky by Vám měly odpovědět následující odstavce, které vám tajemné účinky jinanu, ženšenu i zázvoru poodhalí.
Jinan dvoulaločný neboli Ginkgo Biloba
Jinan dvoulaločný je strom rostoucí převážně v Číně, který je v dnešní době prakticky rostlinnou živoucí fosílií. Vysazován bývá také jako okrasný strom a vždy ho poznáme podle naprosto charakteristického tvaru listů. Ginkgo Biloba je proslulá svými pozoruhodnými účinky na lidskou paměť a mozek obecně. Účinnými látkami v boji proti rakovině a onemocněními srdce jsou flavonoidy. Z listů jinanu dvoulaločného si můžete doma připravit vlastní tonikum měsíčním louhováním ve vodce. Zakoupit si můžeme některý z řady nabízených výrobků, např. čaje. Pozor na tablety z lékárny, ne všechny mají takové účinky, jaké slibují. Zakoupit si můžete také výluh z Ginkgo Biloby, který pomáhá při ztrátě paměti, náhlé hluchotě, rozšiřuje cévy a prokrvuje dolní končetiny.
Ženšen
všechny léčivé látky jsou obsaženy v kořenu rostliny zvané všehoj ženšenový. Po tisíce let se tradují zvěsti o jeho silných pozitivních účincích. Ženšen obsahuje saponiny a látku zvanou cholin. Saponiny působí proti stresu a stimulují centrální nervový systém, posilují imunitu a také působí proti rakovině. Ženšen zvyšuje fyzický i psychický výkon. Cholin obsažený v ženšenu podporuje učení a zlepšuje paměť a díky antioxidantům působí proti stárnutí. Ženšen se obvykle užívá formou suchého extraktu, který je možné užívat také jako vodný nálev. Užívání ženšenu je dobré konzultovat s odborníkem, jelikož v interakci s jinými léky může mít negativní účinky.
Zázvor
V zázvoru bychom našli mnoho prospěšných látek, jakými jsou například draslík, gingerol, hořčík, mangan a měď. Zázvor pomáhá regulovat množství cukru v krvi, snižuje cholesterol, pomáhá při potížích s klouby a také zlepšuje krevní oběh, má také silné antioxidační účinky. Zázvor má velmi výraznou charakteristickou vůni a štiplavou chuť. Skvěle se hodí nastrouhaný do sladkého pečiva (např. bábovek) a cukroví. Využít ho lze také k přípravě domácí zázvorové limonády. Na internetu je možné najít mnoho chutných receptů, ve kterých lze zázračných účinků zázvoru plně využít.
Článek Co dokáží jinan, ženšen a zázvor? byl publikován 28. listopadu 2009 v 00.00 v rubrice Zdravá výživa. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (1).
Podobné články
- Kvasnice – pro krásnější plet i výkonnější paměť 20.06.2011 00.00
- Maca červená patří mezi superpotraviny, které zlepšují libido, plodnost i paměť 20.01.2022 00.00
- Zapomnětlivost – příznaky, léčba 16.01.2012 14.00
- Inteligence v kostce 10.05.2011 00.00
- Lecitin, zázrak přírody 15.01.2011 00.00
Top 10
- Leukocyty – zvýšené množství v krvi a moči
- Posilněte svou imunitu na zimu - buďte zdraví jako rybičky!
- Léčba závislosti na alkoholu homeopatiky
- Kronova nemoc - choroba zažívacího ústrojí
- Péče o zuby začíná již v dětském věku
- Mononukleóza – nemoc (nejen) z líbání - II. díl
- Posílení imunitního systému u dětí
- Jak chránit svou pokožku na cestách
- Problém, o kterém se nemluví - bolesti kostrče I. díl
- Test nanukových dortů - víte, co jíte?
Tagy
dieta úpal, úžeh mononukleóza péče o chrup, strava imunita kosmetika hubnutí zdraví
Doporučujeme
Magazín Uzdravim.cz se tématikou zdraví a nemoci, zdravotní problémy.