Příprava na přijímací pohovor do zaměstnání – nastal den ‘D’
Sponzorované odkazy:
5. díl ze série článků „Jak se vypořádat s nástrahami všedního dne"
Minule jsme si napsali, co nesmíme podcenit při přípravě na přijímací řízení a jak se můžeme připravit co nejlépe také po duševní stránce, aby nás otázky personalistů překvapily co nejméně. Naše příprava však zahrnuje ještě další úkony, které musíme promyslet a které ovlivnit můžeme a záleží pouze na nás.
Vhodné oblečení
Nastal den „D“, tedy den přijímacího pohovoru a ještě než opustíme náš domov, je potřeba promyslet co si oblečeme na sebe. I toto je vhodné zvážit s mírným časovým předstihem, aby nás např. ráno nevykolejilo zjištění, že máme všechny punčochy děravé, špinavý límeček u košile apod. a dalo se s tímto faktem něco dělat. Např. zakoupit nové punčochy a límeček stihnout vyprat a vyžehlit. Naše oblečení by mělo odpovídat oboru a pozici, o kterou se ucházíme. Pokud váháme při výběru oblečení, základní pravidlo zní, že lepší je zvolit více slavnostní než méně. Co je však vždy bezpodmínečně nutné, je, aby oblečení bylo čisté, nezmačkané a nezapáchalo potem. Zohledněte také pohodlnost oblečení. Může se stát, že přijímací řízení bude trvat celý den, a tak vám hodně pomůže, budete-li se cítit pohodlně, nebude vás škrtit límeček, tlačit boty nebo stahovat pásek na kalhotech. Pro dámy je užitečné vzít si s sebou náhradní punčochy, máte-li na sobě sukni, protože oko na punčoče nejenže nevypadá hezky, ale může vás znervozňovat a odvádět vaši pozornost od jiných věcí, na které se potřebujete soustředit. Líčení zvolte decentní, stejně tak účes, výstřih a barvu laku na nehty. Neznamená to, že musíte být tzv. šedá myš, ale není zrovna nejideálnější, když si vás personalista zapamatuje jen podle barvy vlasů a křiklavých nehtů. A ještě malá rada do kapsy. Před odchodem na pracovní pohovor se na sebe podívejte do zrcadla a zkuste si říci sami pro sebe: „kdybych byl personalista a přišel ke mně člověk oblečený jako já a ucházel se o stejnou pozici jako já, jak by na mě působil?“
Účinné tipy
Znovu si zkontrolujte, zda máte všechny potřebné dokumenty, přibalte si s sebou alespoň malou láhev s pitím a něco málo k jídlu a můžete vyrazit na cestu. Ještě lepší, než přijít přesně na domluvený čas, je dostavit se s malým přestihem. Budete mít možnost prohlédnout si prostory, do kterých vcházíte, trochu se aklimatizovat s prostředím a event. najít toaletu, což také není od věci. Zbytečně se nestrachujte, věřte si, a pokud budete mít pocit, že si najednou nejste jisti ničím a třesou se vám ruce, věřte, že je to normální. Hodně pomůže, když se budete soustředit na svůj dech, budete zhluboka dýchat, chvilku se snažte myslet na něco jiného než na typy otázek, které vám může personalista položit a všímejte si svého okolí a předmětů kolem sebe, to také funguje proti stresu. Stres v důležitých životních situacích postihuje každého. Zdravá míra stresu nám pomáhá podat co nejlepší výkon a udržet lépe pozornost. Dokáže nás také „namotivovat“ k lepším výkonům a pomůže nám vzpomenout si na věci, o kterých jsme měli dojem, že jsme je už dávno zapomněli. Když to ale se stresem přeženeme a necháme se jím pohltit, moc nám nepomůže a spíše náš výkon zhorší. My ale potřebujeme dobře zapůsobit, tak hlavu vzhůru a hodně štěstí. Užitečné vám budou ještě další tipy a postřehy, ale o těch zase příště….
Článek Příprava na přijímací pohovor do zaměstnání – nastal den ‘D’ byl publikován 30. prosince 2008 v 22.22 v rubrice Psychologie. Autorem článku je PhDr. Lenka Vlášková. Pro diskusi slouží komentáře (7).
Podobné články
- Příprava na přijímací pohovor do zaměstnání – příprava ‘psychická’ 18.12.2008 18.12
- Příprava na přijímací pohovor do zaměstnání - životopis 20.11.2008 10.00
- Příprava na přijímací pohovor do zaměstnání – otázky na finanční ohodnocení 13.03.2009 22.22
- Příprava na přijímací pohovor do zaměstnání – sjednání termínu 30.11.2008 21.00
- Příprava na přijímací pohovor do zaměstnání – praktická doporučení 26.01.2009 22.22
Top 10
- Plané neštovice – příznaky, komplikace a léčba
- Mateřská znaménka - neignorujte podezřele vypadající pihy
- Streptokok v krku – neviditelný bacilonosič
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! I. díl
- Problém, o kterém se nemluví - bolesti kostrče I. díl
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! II. díl
- Posílení imunitního systému u dětí
- Posilněte svou imunitu na zimu - buďte zdraví jako rybičky!
- Péče o zuby začíná již v dětském věku
- Mononukleóza – nemoc (nejen) z líbání - II. díl
Tagy
dieta úpal, úžeh mononukleóza péče o chrup, strava imunita kosmetika hubnutí zdraví
Doporučujeme
Magazín Uzdravim.cz se tématikou zdraví a nemoci, zdravotní problémy.