Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! II. díl
Sponzorované odkazy:
V předchozím článku jsme se věnovali tomu, jak to zařídit, aby nás během vánočních svátků netrápily zažívací obtíže. Dnes v něm budeme volně pokračovat. Pokud naše rady poslechnete užijete si vánoční svátky v klidu a pohodlí domova, nikoliv na pohotovosti nejbližší nemocnice. Tak se dejte do čtení!
Nenechte si Vánoce otrávit
Nezřídka během vánočních svátků navštěvujeme své rodiny, kamarády a známé, účastníme se nejrůznějších vánočních večírků. Může se stát, že sníme špatně skladované jednohubky, nedovařené vajíčko, či trošku chycený salám na chlebíčku. Jistě vás nikdo nechce otrávit schválně, většina průšvihů s bakteriemi v jídle vzniká díky tomu, že se často střídají teploty pokrmů, či je porušeno doporučené skladování. Typickým příkladem je večírek, kam automobilem veze každý svoje jednohubky, chlebíčky, někde zůstaneme delší dobu v zácpě, apod. Pravidlo číslo jedna – pokud si nejste jistí, že je dané jídlo v absolutně skvělé kondici, nejezte jej a nenechte se zviklat řečmi ostatních. Opravdu nechcete trávit vánoční svátky se salmonelou na infekčním oddělení. (Tam má asi i Ježíšek zakázán přístup).
Nezapomínejte na hydrataci
Voda zůstává obrovskou součástí péče o zdraví vašeho trávicího systému. Se všemi různými druhy alkoholických nápojů a likérů, je stále nutné zajistit doporučený příjem čisté vody, abyste se vyhnuli problémům s vstřebáváním živin a pohybem střev. Jinak si koledujete minimálně o zácpu. Hojnost a lahodná jídla často vedou k problémům se sebekontrolou u jídelního stolu, však, kdo by těm všem dobrotám odolal. Jíme tak více, častěji, do toho ještě uzobáváme cukroví nejen doma, ale i na návštěvách. Jezte v klidu, vědomě, žvýkejte, dejte si pauzu během jídla, aby vaše tělo mělo dostatek času na to, dát vám signál, že jste již syti.
A poslední rada na závěr, kterou teď uslyšíte ze všech stran – nadměrnou konzumaci jídla, vykompenzujte pohybem. Každá procházka a chůze po schodech se počítá – to já jen, abyste si nemuseli jít v lednu kupovat nové kalhoty. A nebo hůře – permanentku do posilovny!
Předchozí díl tohoto článku najdete ZDE.
Článek Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! II. díl byl publikován 18. prosince 2024 v 00.00 v rubrice Nemoci. Autorem článku je Petra Havlíková. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Na zažívací potíže platí petržel i skořice 24.01.2014 12.00
- Zdravotní obtíže bez příčiny mohou ukazovat na úzkost 27.09.2019 13.15
- 4 tipy jak předejít střevním chorobám na dovolené 15.06.2017 12.00
- Bolí vás často hlava? Příčiny mohou být banální 15.04.2014 15.00
- Zbavte se bolesti zad: 5 rad pro výběr matrace 09.02.2014 20.00
Top 10
- Streptokok v krku – neviditelný bacilonosič
- Cista na vaječníku
- Léčba závislosti na alkoholu homeopatiky
- Stres nám otravuje život. Jak se s ním vypořádat?
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! I. díl
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! II. díl
- Posilněte svou imunitu na zimu - buďte zdraví jako rybičky!
- Problém, o kterém se nemluví - bolesti kostrče I. díl
- Zdravé jídlo: nejlepší prevence nachlazení, vysokého tlaku i rakoviny
- Jak se v novém roce zbavit nezdravých zlozvyků?
Tagy
dieta úpal, úžeh mononukleóza péče o chrup, strava imunita kosmetika hubnutí zdraví
Doporučujeme
Magazín Uzdravim.cz se tématikou zdraví a nemoci, zdravotní problémy.