Zdravé vlasy můžeme mít i v zimě
Sponzorované odkazy:
Zima, proměnlivé počasí, mrazy, nošení čepic – to vše dává pokožce hlavy a kvalitě našich vlasů pořádně zabrat. Husté, lesklé vlasy bez roztřepených konečků a lupů by chtěl mít každý. Někdo má výhodu, že se o svou kštici nemusí příliš starat, ale my ostatní musíme své koruně krásy trošku pomoci. Proč má spousta lidí v zimě lupy?
I když většinu roku na lupy netrpíte, mohou se u vás v zimním období vyskytnout – důvod je jednoduchý. V zimě častěji nosíme kapuce a čepice. Nezřídka nejsou prodyšné, naše pokožka hlavy se potí, střídáme pobyt venku v mrazivém počasí s přetopeným domovem a kanceláří. Určitě vás nebudeme odrazovat od nošení pokrývky hlavy, ale volte čepice z prodyšných materiálů, které umožní vaší vlasové pokožce dýchat.
Ochrana vlasů
Když jedeme v létě k moři, automaticky přibalíme ochranné prostředky na vlasy, které jim poskytují UV ochranu, mají více výživných látek a pomáhají předcházet jejich přesušení ze slané mořské vody. Ale i neustálé tření vlasů o zimní bundu, pobyt na horách, mrazy po ránu a méně čerstvého ovoce a zeleniny v naší stravě, se na kvalitě vlasů také podepisují. I na zimu se prodávají ochranné vlasové prostředky, většinou jsou označeny nápisem „WINTER PROTECT“. Většinou se jedná o spreje, vlasová mléka a velmi výživné vlasové masky, které byste měli aplikovat minimálně jednou týdně, pokud nechcete na jaře vlasy o hodně zkracovat.
Mokré vlasy
Stejně jako mokrým vlasům neprospívá kartáčování, nikdy v zimě nechoďte ven s nedodušenými vlasy. Nejenže riskujete nastydnutí, ale vaše vlasy by vám příliš nepoděkovaly. Když jsme u vysoušení, zkuste nechávat vlasy v zimě proschnout přirozeně, fénování, žehlení a extrémní podmínky vlasům příliš neprospívají.
Používejte kondicionér správně
V zimě více než kdy jindy potřebují vaše vlasy kvalitní kondicionér. Ale nenanášejte jej ke kořínkům, vaše vlasy by byly zplihlé a mastily by se. Kondicionér patří na spodní dvě třetiny vlasů a nezapomeňte jej pak řádně vymýt. Existují i verze LEAVE-IN, tedy beozoplachových kondicionérů, ty se však používají na krepaté vlasy, vlnité a kudrnaté.
Zdravá strava
Krása naší pokožky i vlasů je závislá na naší stravě. V zimě máme tendenci opomínat ovoce a zeleninu, proto dodejte svému tělu vitamíny pomocí nějakých multivitaminových preparátů, dbejte na dostatečnou hydrataci a příjem optimálního množství bílkovin, které jsou pro kvalitu vlasů extrémně důležité.
Článek Zdravé vlasy můžeme mít i v zimě byl publikován 16. února 2022 v 08.00 v rubrice Krása. Autorem článku je Petra Havlíková. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Účesy pro dlouhé vlasy 22.10.2012 17.00
- Neradi se loučíte se svými vlasy? 11.10.2013 12.00
- Vlasy a pravidelná péče o ně 08.07.2010 00.00
- Barvy na vlasy – doma snadno a rychle 08.03.2012 11.00
- Udělejte něco pro zdravější a hustší vlasy 04.02.2011 10.00
Top 10
- Plané neštovice – příznaky, komplikace a léčba
- Mateřská znaménka - neignorujte podezřele vypadající pihy
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! I. díl
- Streptokok v krku – neviditelný bacilonosič
- Posílení imunitního systému u dětí
- Problém, o kterém se nemluví - bolesti kostrče I. díl
- Mononukleóza – nemoc (nejen) z líbání - II. díl
- Posilněte svou imunitu na zimu - buďte zdraví jako rybičky!
- Péče o zuby začíná již v dětském věku
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! II. díl
Tagy
dieta úpal, úžeh mononukleóza péče o chrup, strava imunita kosmetika hubnutí zdraví
Doporučujeme
Magazín Uzdravim.cz se tématikou zdraví a nemoci, zdravotní problémy.