Alergie na roztoče: Nepříjemná, ale řešitelná záležitost
Jaro je už dávno pryč, nicméně u mnohých z nás přetrvávají nepříjemné stavy spojené s alergiemi. Už to jistě nebude kvetoucími stromy a pylem, nýbrž něčím, čemu jsme vystavení stále. Touto nepříjemností je bezesporu bytový prach, který prostě doma ve větším či menším množství máme. Jeho součástí jsou roztoči, tedy vlastníma očima nezpozorovatelní členovci. Nejčastěji se usídlují v postelích, pod nimi a vůbec v okolí ložnice. Je tady totiž příjemné teplo i vlhko. Jaké jsou tedy projevy tohoto typu alergie, jak na prevenci a boj s ní? Čtěte dál, prozradíme vám to.
Jak se projevuje alergie na roztoče?
Lidé mnohdy kupují léky na alergii ještě před tím, než se vůbec projeví. Diagnostika je nesmírně důležitá. Zdravý organismus boj s roztoči zvládne bez potíží. U alergického člověka tomu tak ovšem není. Jeho léčba alergie může trvat klidně i déle než rok. Projevy jsou podobné jako u silnější infekce. Dochází především k dráždění dýchacího ústrojí, a to zejména v době, kdy se začne topit. Vznik tepla totiž podporuje víření prachu. Z nejznámějších projevů jmenujme kašel, slzení očí, případně ekzémy a svědění po celém těle.
Jednoduchá prevence jako základ
Zbavení se roztočů může být vcelku jednoduché. Optimální je eliminace kobercových ploch, případně závěsů a čalouněného nábytku. Právě v textilu se roztoči drží nejvíce. Určitě není od věci pořídit si také kvalitní vysavač vybavený těmi nejjemnějšími filtry. Právě ony dokážou zachytit i miniaturní částice prachu, jež pak nejsou v okolí, a vy je nebudete nuceni dýchat.
Jak léčit alergie na roztoče
V každém případě tuto alergii nepodceňujte. Neléčené alergie se mohou časem proměnit v astma. Optimální je vyzkoušet moderní léky na alergii bez předpisu. Jinak samozřejmě můžete navštívit i alergologa, který provede příslušná vyšetření a doporučí konkrétní typ cílené léčby.
Článek Alergie na roztoče: Nepříjemná, ale řešitelná záležitost byl publikován 15. července 2018 v 21.15 v rubrice PR články. Autorem článku je Inzerce. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Alergie hrozí i na podzim 03.12.2015 19.00
- Kožní onemocnění a alergické vyrážky 20.07.2012 12.00
- Jestli jste alergičtí na kiwi, můžete mít alergii i na kondom 09.07.2013 12.00
- 4 tipy pro alergii na laktózu - jak nahradit mléko? 22.05.2016 12.00
- 5 dobrých rad pro rodiče atopiků: Jak dítěti zpříjemnit zimu? 04.12.2019 23.45
Top 10
- Plané neštovice – příznaky, komplikace a léčba
- Mateřská znaménka - neignorujte podezřele vypadající pihy
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! I. díl
- Streptokok v krku – neviditelný bacilonosič
- Problém, o kterém se nemluví - bolesti kostrče I. díl
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! II. díl
- Posílení imunitního systému u dětí
- Posilněte svou imunitu na zimu - buďte zdraví jako rybičky!
- Péče o zuby začíná již v dětském věku
- Mononukleóza – nemoc (nejen) z líbání - II. díl
Tagy
dieta úpal, úžeh mononukleóza péče o chrup, strava imunita kosmetika hubnutí zdraví
Doporučujeme
Magazín Uzdravim.cz se tématikou zdraví a nemoci, zdravotní problémy.