Jaká strava je pro děti (ne)vhodná?
Sponzorované odkazy:
Zatímco sebe mnozí odbývají anebo příliš neřeší, co jedí a nejedí, u dětí by tomu tak být rozhodně nemělo. Mějte na paměti, že jsou vaše ratolesti ve vývinu a to, čím se stravují, značně ovlivňuje jejich růst a také zdraví. Díky správné stravě můžete dokonce předejít mnoha alergiím, které se pak s lidmi táhnou celý život. Ovšem rodičů, kteří dětem připravují nevhodná jídla a školní svačiny je nespočet. Víte, co by vaše děti měly a neměly jíst? Možná budete překvapeni.
Domácí strava je základ
Základ úspěchu je beze sporu vždy domácí strava, která zaručí, že jídlo bude čerstvé a také plné vitamínů a minerálních látek. Kupované polotovary, dětské kaše nebo přesnídávky ve skle obsahují nespočet konzervantů, jež pro děti nejsou vhodné. A nuto zmínit, že přípravou domácích kaší a následně klasických jídel také značně ušetříte. Na vašem rozpočtu bude domácí příprava znát. Dejte si i tu páci s přípravou domácích svačinek do školy nebo na kroužky. Děti to ocení a vy s nimi nebudete neustále běhat po doktorech.
Nevěřte reklamám
Snad největším klamem jsou reklamy, které často deklarují svačinky plné výživnývh látek, čerstvého mléka, ořechů a bio vajec. Ve výsledku jsou ale kupované a balené svačinky plné cukru a nezdravých tuků. Pozor si proto dejte na pochoutky plněné krémy a čokoládou, nejrůznější oplatky a balené croissanty s náplněmi. Takové pochoutky jsou sladkostí jednou za čas, ale rozhodně ne plnohodnotnou svačinkou na dopoledne nebo odpoledne. Pokud přeci jenom potřebujete mít doma v zásobě nějaké ty balené svačinky, zaměřte se na značku Alnatura z DM drogerie, která produkty pro děti nepřislazuje a nepoužívá palmový olej.
Místo limonády domácí čaj
Co je snad ještě horší než kupované svačinky a sušenky, jsou limonády. Jakmile na sladké vodě nebo džusu uvidíte dětský obrízek, vyhněte se produktu obloukem, a to dosti širokým. Limonády obsahují samá neprospěšná “éčka”, soli, cukry a sladidla a často i nesmyslně palmový olej. Pokud vaše děti nechtějí pít jenom vodu, připravte jim domácí čaj, přidejte do něho trochu medu a citronu, nechejte vystydnout a chutné domácí osvěžení je na světě.
Článek Jaká strava je pro děti (ne)vhodná? byl publikován 4. září 2017 v 13.00 v rubrice Zdravá výživa a Zdraví. Autorem článku je Veronika Sýkorová. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Zdravá strava 04.09.2008 08.43
- Dělená strava, cesta ke štíhlosti? 24.02.2011 00.00
- I zdravá strava může být levná 02.09.2013 12.00
- Veganská strava má spoustu benefitů pro zdraví, ale může jej také nenávratně poškodit 29.09.2021 09.00
- 4 důvody, proč být veganem 17.11.2014 12.00
Top 10
- Plané neštovice – příznaky, komplikace a léčba
- Mateřská znaménka - neignorujte podezřele vypadající pihy
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! I. díl
- Posílení imunitního systému u dětí
- Problém, o kterém se nemluví - bolesti kostrče I. díl
- Mononukleóza – nemoc (nejen) z líbání - II. díl
- Péče o zuby začíná již v dětském věku
- Posilněte svou imunitu na zimu - buďte zdraví jako rybičky!
- Streptokok v krku – neviditelný bacilonosič
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! II. díl
Tagy
dieta úpal, úžeh mononukleóza péče o chrup, strava imunita kosmetika hubnutí zdraví
Doporučujeme
Magazín Uzdravim.cz se tématikou zdraví a nemoci, zdravotní problémy.