Kdy si říct o navýšení mzdy?
Sponzorované odkazy:
V zaměstnání máte určité jistoty pravidelného měsíčního platu, sociálního a zdravotního pojištění, některé benefity a také zpravidla pravidelnou pracovní dobu, což mnohým vyhovuje. Ovšem být zaměstnancem má také svá úskalí a to obzvláště v případě, kdy nemáte zrovna dobrého šéfa. A pokud není špatný, jen si tolik nevšímá potřeb svých svěřených “oveček”, pravděpodobně jste na takzvaném mrtvém bodě, a to jak pracovně, tak finančně. Víte, kdy máte nárok na zvýšení mzdy? Máme pro vás pár tipů, díky kterým si ujasníte, že právě vy byste měli dostat přidáno a nebát se svého manažera oslovit.
Trávíte v práci dny i noci
Nejeden pečlivý a pracovitý zaměstnanec může potvrdit, že se svému zaměstnání věnuje naplno, a to až do takové míry, že v ni tráví dny i noci. Pokud byste podnikali nebo jste na vyšší pozici a máte za přesčasy adekvátní mzdu, pak tomu tak může být, nicméně při menší mzdě je toto doslova ztráta času. Buď tedy změňte svůj přístup k práci, případně zaměstnání jakožto takové anebo si, v ideálním případě, řekněte o více peněz. Manažer by váš zápal měl náležitě ocenit, a to buď trvalým zvýšením mzdy nebo příspěvky či mimořádnou odměnou ke mzdě.
Jste kvalifikovaní
Lidé s nižším vzděláním a prakticky bez praxe musejí samozřejmě počítat také s tím, že jim bude nabídnuta adekvátní odměna. Pakliže jste ale vystudovali vysokou školu, pracujete v daném oboru a ještě máte několik let kvalitní praxe, pak si rozhodně zasloužíte víc, než jen průměr mzdy nebo dokonce podprůměrné výdělky. Pro svého manažera máte pádný argument vzdělání a kvalifikace, který se nebojte použít a poukázat na své kvality. Svých schopností byste si vždy měli cenit a svému okolí to také dát najevo.
Dlouho jste nedostali přidáno
Dalším poměrně pádným důvodem je skutečnost, že jste jednoduše dlouho nedostali přidáno, a to i za předpokladu, že jste v zaměstnání mnoho let a pracujete dobře a jste loajálním zaměstnancem. Někteří zaměstnavatele jednoduše hřeší na to, že se jejich zaměstnanci spokojí s tím, co mají., vzhledem k narůstající inflaci si však pravidelné navyšování mzdy zasloužíte a bylo by záhodno. Nebojte se proto s touto prosbou ozvat a uvést fakt, že se na vás v oblasti navyšování mezd jaksi zapomíná. Na trhu je v tuto chvíli nedostatek kvalitních kandidátů a firmy doslova lační po dobrých zaměstnancích. Pakliže si je tohoto faktu váš nadřízený vědom, pak s navýšením mzdy nebude příliš dlouho otálet.
Článek Kdy si říct o navýšení mzdy? byl publikován 9. dubna 2017 v 12.00 v rubrice Psychologie. Autorem článku je Veronika Sýkorová. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Jak poznáte, že je čas na pracovní změnu? 20.06.2017 12.00
Top 10
- Plané neštovice – příznaky, komplikace a léčba
- Mateřská znaménka - neignorujte podezřele vypadající pihy
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! I. díl
- Streptokok v krku – neviditelný bacilonosič
- Posílení imunitního systému u dětí
- Problém, o kterém se nemluví - bolesti kostrče I. díl
- Mononukleóza – nemoc (nejen) z líbání - II. díl
- Posilněte svou imunitu na zimu - buďte zdraví jako rybičky!
- Péče o zuby začíná již v dětském věku
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! II. díl
Tagy
dieta úpal, úžeh mononukleóza péče o chrup, strava imunita kosmetika hubnutí zdraví
Doporučujeme
Magazín Uzdravim.cz se tématikou zdraví a nemoci, zdravotní problémy.