Síla blahodárných čajů – buďte s nimi ale opatrní
Sponzorované odkazy:
Čaje jsou od pradávna považovány za velmi prospěšné léčivé. Objevily je již starověcí Číňané, čaje jsou tak staré několik tisíc let a o jejich zdravotních účincích není sporu. Dnes jsou čaje stejně populární jako káva a nutno podotknout, že jsou o poznání zdravější a prospěšnější. Někteří lidé po nich dokonce sáhnou raději, neboť jim pití kávy neprospívá, ať už z jakýchkoliv důvodů. Také milujete čaje a nedovedete si bez nich představit svůj život? Pak byste ale měli vědět, že ne vždy mohou být čaje tolik prospěšné a s jejich konzumací byste měli být opatrní.
Čaje ano, ale…
Čaj by měli pít všichni lidé již od útlého věku až do seniority. Prakticky neexistuje čaj, který by byl neprospěšný nebo dokonce nebezpečný, ovšem zdaleka ne všechny varianty jsou pro všechny vhodné. Spousta čajů totiž obsahuje kofein, který vás nabudí a povzbudí k lepším výsledkům, nicméně také se jim můžete snadno předávkovat. Zvykli jste si vypít až 5 černých čajů denně? Pak se pravděpodobně potýkáte s bolestmi hlavy, únavou nebo naopak roztěkaností, zvýšil se vám tlak, tepe vám srdce a motá se vám hlava. Ano, to všechno a mnohem více může pití čaje s kofeinem způsobovat. Pokud si tedy na pití tohoto nápoje potrpíte, kombinujte ideálně čaje s kofeinem spolu s těmi bylinkovými a ovocnými.
Černý a zelený čaj
Nejvíce kofeinu samozřejmě obsahují černý a zelený čaj, s jejichž pitím buďte opatrní. Ideálně si je dopřejte k snídani či k odpolední svačině. Pokud ale pijete také kávu, černé a zelené čaje byste měli omezit na minimum anebo naopak omezit kávu.
Bílý čaj
Bílý čaj je poměrně příjemnou alternativou mezi zeleným a ovocným čajem, neboť je o mnoho slabší, jemnější a obsahuje méně kofeinu.
Bylinkové čaje
Nejvhodnější variantou jsou pak čaje bylinkové, které jsou velmi zdravé a blahodárné. Některé vám pomohou při problémech se spaním či s nadváhou, další čistí organismus, uklidňují mysl nebo působí příznivě na pleť. Pakliže se rozhodnete pro pití bylinkových čajů, ideálně se zaměřte na ty sypané z bio obchodů, které jsou čisté a velmi kvalitní. Čaj si ale můžete také připravit v pohodlí domova. Stačí si jen usušit mátu, zázvor, heřmánek, jitrocel nebo třeba směs lesního ovoce.
Článek Síla blahodárných čajů – buďte s nimi ale opatrní byl publikován 18. února 2016 v 13.00 v rubrice Návykové látky a Zdraví. Autorem článku je Veronika Sýkorová. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Zelený čaj pro krásu i zdraví 11.09.2010 00.00
- Popáleniny (nejen od sluníčka) zhojí zelený čaj, aloe i netřesk 16.07.2013 12.00
- Zdravé čaje – zbavte se kašle, zánětů i gynekologických problémů 15.12.2013 12.00
- Bylinné čaje vlastní výroby 01.08.2010 00.00
- Test čajů - které jsou kvalitní a které se tak pouze jmenují? 08.07.2015 12.00
Top 10
- Posilněte svou imunitu na zimu - buďte zdraví jako rybičky!
- Péče o zuby začíná již v dětském věku
- Streptokok v krku – neviditelný bacilonosič
- Posílení imunitního systému u dětí
- Jak chránit svou pokožku na cestách
- Test nanukových dortů - víte, co jíte?
- Problém, o kterém se nemluví - bolesti kostrče I. díl
- Kronova nemoc - choroba zažívacího ústrojí
- Mononukleóza – nemoc (nejen) z líbání - II. díl
- Léčba závislosti na alkoholu homeopatiky
Tagy
dieta úpal, úžeh mononukleóza péče o chrup, strava imunita kosmetika hubnutí zdraví
Doporučujeme
Magazín Uzdravim.cz se tématikou zdraví a nemoci, zdravotní problémy.