Co může za neustálou únavu? Budete se divit!
Sponzorované odkazy:
Už si ani nepamatujete, kdy jste se ráno probudili s růžovými líčky a mohli s čistým svědomím říct, že jste se skvěle vyspali? Neustále si dáváte ruku před ústa, protože co 2 minuty otravně zívnete a když si prohlížíte svůj odraz v zrcadle, jste jeden veliký otok a kruh pod očima? Pak pravděpodobně bojujete s neustálou únavou, která nemá konců a tak nějak se z ni stal začarovaný kruh. Jak ale z této pletenice ven? Pokud jste stále unavení a už nevíte kudy, nejspíš si nepřipadáte příliš sexy, nevypadáte moc zdravě, nezdravě hubnete nebo naopak tloustnete a o tom, že nemáte chuť na intimnosti, není sporu. Co vlastně může za neustálou únavu? Možná se budete divit, ale odpověď není tak složitá a nečekaná, jak by se mohlo zdát.
Stres 24/7
Jestli něco dokáže dokonale unavit i toho nejzdatnějšího a nejotrlejšího člověka, pak je to rozhodně stres. tento pojem pro vás jistě není nic nového a nejspíš se s ním setkáváte velmi často. Dokud jste bydleli u rodičů a neměli téměř žádné starosti, představoval váš stres obavy o to, zda vám budu slušet nové šaty a zda se s vámi nerozejde první přítel. V dospělosti ale může stres představovat opravdové existenční a osobní problémy, které mohou vést až k depresím. Pakliže se stresujete často a hodně, váš organismus se dostává do stavů neustálého napětí, ze kterých se často nedokáže uvolnit ani v noci. Místo toho, aby organismus odpočíval a oddával se nerušenému snění, zmítá se v tenzích, jež jej udržují částečně vzhůru. Výsledkem jsou pak ony ,,rozlámané" kosti po celém těle a hlava jako střep. Jediným řešením, abyste si konečně odpočinuli, je zbavit se nepřetržitého stresu. Zda budete pít bylinkové čaje nebo vyhledáte odbornou pomoc je již na vás.
Hormonální výkyvy
Hormony jsou přirozenou a nepostradatelnou složkou každého organismu a přesto, že jsou pro chod těla důležité, mohou jeho funkce také značně narušit. Hormony by totiž, jak u žen tak u mužů, měly být ve vyváženosti, jinak se tělo dostává do nepřirozené disbalance. Výsledkem tak mohou být výkyvy nálad, špatný menstruační cyklus, aknózní pleť, nefunkční štítná žláza a mnoho dalšího. Jedním z příznaků hormonální nerovnováhy jsou také poruchy spánku a častá únava. Máte-li podezření, navštivte svého obvodního lékaře nebo imunologa.
Hladovění a diety
Velmi častou příčinou vyčerpaného organismu jsou nesmyslné diety a hladovění, kterým se věnuje čím dál více lidí z řad obou pohlaví a všech věkových kategorií. Touha po krásném štíhlém těle je mnohdy tak silná, že si lidé neuvědomují, že při této nelehké cestě ohrožují své zdravý a také psychickou pohodu. Pokud chcete shodit nějaký ten kilogram a přeorientovat se na zdravý životní styl, měli byste vyhledat odborníka a nikdy se do těchto pokusů nepouštět sami. V opačném případě vám totiž hrozí nedostatek živit, vitamínů a minerálních látek a tím hladovění, kterým tělo přirozeně trpí.
Článek Co může za neustálou únavu? Budete se divit! byl publikován 13. ledna 2016 v 23.00 v rubrice Zdraví. Autorem článku je Veronika Sýkorová. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Chronická únava a její příčiny 24.02.2013 15.00
- Zkuste se znovu naučit správně spát 18.12.2013 12.00
- Jak své tělo připravit na příchod jara? 24.03.2015 12.00
- 4 příznaky přepracování - máte je také? 31.07.2015 18.00
- Jak se vyhnout jarní únavě? 28.03.2014 12.00
Top 10
- Streptokok v krku – neviditelný bacilonosič
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! I. díl
- Léčba závislosti na alkoholu homeopatiky
- Pásový opar – příznaky a léčba
- Posilněte svou imunitu na zimu - buďte zdraví jako rybičky!
- Péče o zuby začíná již v dětském věku
- 4 tipy, jak se nenechat “vytočit”
- Nebezpečný melanom kůže
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! II. díl
- Jaterní dieta – jak sestavit jídelníček?
Tagy
dieta úpal, úžeh mononukleóza péče o chrup, strava imunita kosmetika hubnutí zdraví
Doporučujeme
Magazín Uzdravim.cz se tématikou zdraví a nemoci, zdravotní problémy.