Jak nedat chřipce šanci
Sponzorované odkazy:
Únava, zvýšená teplota, ucpaný nos, kašel, pulzující bolest hlavy… Každý z nás zná jistě víc než důvěrně alespoň některý z výše uvedených příznaků chřipky a nachlazení. Právě pro podzimní období, kdy se náš organismus musí vyrovnat s náhlými změnami teplot, je zvýšený výskyt chřipky a nachlazení charakteristický. Jak se těmto neduhům účinně a zároveň šetrně bránit?
Vyvážená a zdravá strava
To, že strava, kterou přijímáme, přímo ovlivňuje naše zdraví, je všeobecně známá věc. Především na podzim a v zimě bychom do našeho jídelníčku měli zařadit dostatek ovoce a zeleniny, celozrnných obilovin, zakysaných mléčných výrobků a mořských ryb. Nemělo by se zapomínat ani na pravidelný pitný režim – denně bychom měli vypít minimálně 2 litry tekutin, jejichž základ by měla tvořit neperlivá voda. Vhodné jsou rovněž bylinkové a ovocné čaje, ředěné ovocné a zeleninové šťávy.
Dostatek pohybu
Jedině zdravý a otužilý organismus se může ubránit infekci. K získání odolnosti pomáhá také dostatek tělesné aktivity, a to především venku na čerstvém vzduchu. Denně se hýbejte alespoň 30 minut. I svižná chůze například ráno do zaměstnání se počítá!
Jednoduchá hygienická opatření
Řádí-li venku epidemie chřipky, je lepší se vyhnout místům s větší koncentrací lidí, jako jsou kina, divadla, supermarkety a podobně. Pokud je to jen trochu možné, minimalizujte i cestování hromadnými dopravními prostředky. Základem zůstává důkladné mytí rukou pokaždé, když přijdete z venku nebo jste-li v kontaktu s již nemocnou osobou.
Kvalitní spánek se nedá ničím nahradit
I když je to někdy z časových důvodů těžké, snažte se spát minimálně 7 hodin denně. Vašemu tělu tak prokážete velkou službu. Dostatečně odpočívejte a vyhýbejte se stresu, který náš organismus dokáže velmi oslabit.
Vyzkoušejte homeopatii
Pokud hledáte přírodní a zároveň velmi šetrnou metodu, která chřipku a nachlazení dokáže nejen léčit, ale i jim předcházet, homeopatie je pro vás ideální volbou. Homeopatické léky jsou netoxické a jejich velkou výhodou je fakt, že je mohou užívat úplně všichni včetně kojenců, těhotných a kojících maminek a seniorů. Lze je také bez obav kombinovat s léky „klasickými“. Pro více informací se poraďte se svým ošetřujícím lékařem či s lékárníkem.
Článek byl publikován za souhlasu ordinace.cz
Článek Jak nedat chřipce šanci byl publikován 14. října 2015 v 13.00 v rubrice Nemoci a Zdraví. Autorem článku je Veronika Sýkorová. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Spavá nemoc – příznaky a léčba 28.08.2012 23.00
- Kronova nemoc - choroba zažívacího ústrojí 08.09.2010 10.00
- Nemoc dna – příčina, příznaky a léčba 22.05.2011 00.00
- Afty - nejčastější nemoc dutiny ústní 19.09.2015 18.00
- Aspergerův syndrom - nemoc nebo dar? 27.08.2010 21.00
Top 10
- Leukocyty – zvýšené množství v krvi a moči
- Kronova nemoc - choroba zažívacího ústrojí
- Pásový opar – příznaky a léčba
- Posilněte svou imunitu na zimu - buďte zdraví jako rybičky!
- Péče o zuby začíná již v dětském věku
- Jak chránit svou pokožku na cestách
- Mononukleóza – nemoc (nejen) z líbání - II. díl
- Posílení imunitního systému u dětí
- Problém, o kterém se nemluví - bolesti kostrče I. díl
- Léčba závislosti na alkoholu homeopatiky
Tagy
dieta úpal, úžeh mononukleóza péče o chrup, strava imunita kosmetika hubnutí zdraví
Doporučujeme
Magazín Uzdravim.cz se tématikou zdraví a nemoci, zdravotní problémy.