Co dělat, když se chcete vyhnout antibiotikům?
Sponzorované odkazy:
Každý, i ten nejzdravější člověk s velmi odolnou imunitou, byl někdy nemocný a musel zůstat ležet v posteli a takzvaně ze sebe vypotit všechny bacily. Pokud vás čas od času přepadne klasická chřipka nebo nachlazení, jednoduše si vezmete volno a za pomocí medikamentů, volně dostupných v lékárně, a čajů se obtíží do pár dnů zbavíte. Pak jsou zde ale trochu nepříjemnější nemoci jako je angina, mononukleóza, nejrůznější záněty v těle, potíže s močovým měchýřem a podobně, na které již čaje a polehávání v posteli, jednoduše nezabírá.
V takovém případě přijdou na řadu antibiotika. Ta vám uleví a možná se budete již za pár dní cítit naprosto skvěle fit. Problémem ale je, že antibiotika hubí nejenom ty špatné bakterie, ale i ty dobré. Výsledkem je poté oslabená imunita či špatná mikroflóra, která vede k opětovným nemocem a dalším antibiotikům. Takto se snadno můžete dostat do kolotoče užívání těchto léků, které vám mohou vážně a na dlouho narušit imunitní systém. Co dělat v případě, kdy vám opravdu není dobře, ale nechcete brát antibiotika? Odpovědi hledejte v přírodě.
Příroda je mocná čarodějka a již naši dávní předkové moc dobře věděli, že dokáže dokonale léčit, a to takřka jakýkoliv problém. Obzvláště, jedná-li se o bakterie a viry, je matka příroda schopna dělat zázraky. Musíte ovšem vědět, jak a kdy ji správně využít a z jakých zdrojů efektivně čerpat. Možná budete sami překvapeni, ale pro léky nemusíte chodit daleko.
Česnek
Česnek je obecně považován za nejlepší přírodní antibakteriální přípravek. Účinně v těle likviduje viry a bakterie, a to jej opravdu nemusí zkonzumovat příliš veliké množství. Pakliže se vám příčí představa samotného a syrového česneku, nebojte ses jej hojně využít v kuchyni. Uvařte si například tolik oblíbenou a chutnou česnečku, k obědu budou ideální jednoduché špagety allio ollio a k svačině si dopřejte česnekovou pomazánku.
Med
Med je dalším přírodním lékem, který je takřka všemocný. Jednak dokáže likvidovat bakterie v těle, tudíž má, stejně tak jako česnek, antibakteriální účinky, ale zároveň má schopnost regenerace a hojení ran. Pokud máte na těle drobné oděrky, záděry na rukou a jiné „nedostatky“, med vám jistě velmi rychle pomůže. Výhodou medu je také fakt, že je velmi chutný, proto si jej můžete dávkovat po lžičkách, aniž byste museli z medu přímo vařit.
Cibule
Na cibuli spousta lidí nedá dopustit a pakliže ji v kuchyni běžně využíváte, děláte dobře. Tato zelenina totiž vlastní látku zvanou alicin, která je antibakteriální a dokáže bojovat s virovými a bakteriálními onemocněními a účinně tak pomáhá v boji s infekčními nemocemi, jako jsou chřipka, angína, ale také bronchitida. Cibule je nejúčinnější za syrova, neboť během tepelné úpravy o alicin přichází. Udělejte si proto salát s čerstvou cibulí a nebo ji přidejte do již hotové omáčky, případně těstovin.
Článek Co dělat, když se chcete vyhnout antibiotikům? byl publikován 6. března 2015 v 19.00 v rubrice Nemoci a Zdraví. Autorem článku je Veronika Sýkorová. Pro diskusi slouží komentáře (5).
Podobné články
- Pohybem ke zdraví 09.09.2008 15.13
- Dbejte i o své psychické zdraví 01.12.2008 03.01
- Plavání pro naše zdraví 07.08.2010 00.00
- Dojděte si pro zdraví 30.12.2020 00.00
- Alpro – zdraví z přírody 28.06.2014 17.00
Top 10
- Streptokok v krku – neviditelný bacilonosič
- Léčba závislosti na alkoholu homeopatiky
- Problém, o kterém se nemluví - bolesti kostrče I. díl
- Pásový opar – příznaky a léčba
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! II. díl
- Posilněte svou imunitu na zimu - buďte zdraví jako rybičky!
- Posílení imunitního systému u dětí
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! I. díl
- Péče o zuby začíná již v dětském věku
- Otužování - jak začít a postupně si tak posilovat imunitu
Tagy
dieta úpal, úžeh mononukleóza péče o chrup, strava imunita kosmetika hubnutí zdraví
Doporučujeme
Magazín Uzdravim.cz se tématikou zdraví a nemoci, zdravotní problémy.