Co by měla obsahovat domácí lékárnička?
Sponzorované odkazy:
Jistě uznáte, že se vám nebo vašim dětem stala spousta úrazů doma. Proto je nezbytné, mít domácí lékárničku, díky které ránu okamžitě ošetříte. Lékárnička by ale neměla obsahovat pouze pomůcky první pomoci, ale také další nezbytnosti, které vám mohou ulevit od potíží. Víte, které to jsou?
Náplast jako nezbytnost
Ruku na srdce, kdo se alespoň jednou za život neřízl do prstu, když se snažil nakrájet zeleninu do polévky nebo naporcovat maso. Taková nehoda se zkrátka stane hned, proto je dobré mít po ruce záchranu. Tou vám každopádně bude polštářková náplast s nepromokavou vrstvou, díky které se můžete koupat, aniž by vám náplast spadla nebo se znehodnotila. Na puchýře a odřeniny si pak obstarejte kvalitní gelové náplasti, které pomáhají hojit ránu a usnadňují chůzi v nových nebo nepohodlných botách. Děti pak jistě potěší náplasti s barevnými obrázky.
Nikdy nevíte, co se stane
Bohužel, nejednou musela sanitka jet přímo k někomu domů, neboť nepozornost nezná přátel. Jednou se podíváte stranou a katastrofa je na světě. Pokud se jen lehce říznete, nic se neděje, každý člověk by ale měl být připravený na to nejhorší, čímž je tepenné krvácení, díky kterému můžete do několika minut zemřít. V domácí lékárničce tak nesmí chybět tlakový obvaz na zastavení krvácení a pevná gáza pro obvázání rány. Tyto drobnosti vám do příjezdu záchranářů, mohou zachránit život.
Na odřená kolena a lokty
Máte-li menší děti, pak jistě každou chvíli zažíváte situaci, kdy se ratolest vrátí z venkovních aktivit s potlučenými, mnohdy krvavými koleny. Na odřeniny a drobné rány je ideální vlastnit přípravek, který je rychle, účinně a na dlouho vyčistí. Řeč je o klasickém kysličníku, septonexu a obdobných přípravcích, které efektivně hubí bakterie nejenom v ráně, ale i v jejím blízkém okolí. Žádný z produktů ale nelijte přímo do otevřené rány, raději použijte vatu nebo gázu.
Na všechny možné bolesti
Bolest je typickým příznakem toho, že něco není v pořádku. Tím něčím může být únava, stres, zažívací potíže a mnoho dalšího, což se často projevuje bolestí hlavy nebo břicha. Pakliže trpíte na migrény a často vám třeští hlava, pořiďte si Ibalgin nebo Modafen, jež vám uvolní od bolesti a vy se zase budete cítit zdraví jako rybička. Na bolesti břicha pak pomáhají spíše bylinky ve formě extraktu nebo silného čaje. Na menstruační obtíže si obstarejte paralenové kapky nebo analgetika, která bolest tlumí. Zapomenout nesmíme ani na namožené klouby a svaly, na které nejlépe účinkuje Voltaren emulgel.
Pryč s horečkou
Teplota a horečka jsou často doprovodným jevem virózy, střevní chřipky, angíny nebo klasického nachlazení. V domácí lékárničce by se tak měl stále objevovat přípravek, který dokáže vysoké teploty snadno a hlavně rychle srazit. Velmi vhodnou volbou je dětský sirup, pro dospělé pak Coldrex horký nápoj.
Článek Co by měla obsahovat domácí lékárnička? byl publikován 3. září 2014 v 12.00 v rubrice Zdraví. Autorem článku je Veronika Sýkorová. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Homeopatie: lékárnička první pomoci 12.03.2010 00.00
- Dobré rady pro domácí lékárničky 26.03.2014 12.00
- Co zařídit a neopomenout, když čekáte miminko 24.01.2014 14.30
Top 10
- Léčba závislosti na alkoholu homeopatiky
- Cista na vaječníku
- Streptokok v krku – neviditelný bacilonosič
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! II. díl
- Stres nám otravuje život. Jak se s ním vypořádat?
- Posilněte svou imunitu na zimu - buďte zdraví jako rybičky!
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! I. díl
- Jak stáhnout z těla vodu? Máme pár skvělých tipů!
- Jak se v novém roce zbavit nezdravých zlozvyků?
- Posílení imunitního systému u dětí
Tagy
dieta úpal, úžeh mononukleóza péče o chrup, strava imunita kosmetika hubnutí zdraví
Doporučujeme
Magazín Uzdravim.cz se tématikou zdraví a nemoci, zdravotní problémy.