4 mýty o chřipce a nachlazení
Sponzorované odkazy:
Chřipka a nachlazení jsou nejčastějšími chorobami, které mohou člověka postihnout a v tomto chladném a sychravém počasí se veškerých virům a bakteriím daří nejlépe. Někdo se s chřipkou potýká, vlivem špatné imunity, neustále, jiného zasáhne sotva jednou do roka. Každý jsme jiný, co však máme společné, jsou metody, kterými se chřipky a nachlazení zbavujeme a které jsou, světe div se, obvykle nesmyslné a mylné.
Marodím v zimě, protože nastydnu
Jedním z největších mýtů je myšlenka, že lidé nastydnou či chytí bacil ze zimy, protože jednoduše prochladli. Vědci ale dokázali, že studené počasí nemá na bakterie ani viry žádný vliv, ba naopak. Otužování tělu prospívá a proto byste měli mít spíše silnější imunitu. Pravda je taková, že v zimě člověk snadněji onemocní proto, že se vyskytuje v prostorách, kde je podstatně více lidí, než-li v létě. Hromadná doprava, metro, kavárny, knihovny… Lidé se automaticky schovávají před mrazem a tak si stále dokola předávají ty samé, nakažlivé bacily.
Stačí pouze přechodit
Někteří jedinci se léčí tak, že chřipku prostě a jednoduše ,,přechodí". Ve zkratce to znamená, že se nadopují všemi možnými dostupnými léky a dál se chovají dle běžných rituálů, jako jakýkoliv jiný den. Za týden vás obvykle nesnáze sice opustí, ale nevyléčené bakterie zůstanou uvnitř těla, kde čekají na svou příležitost, ta se pak může objevit v podobě angíny, nejrůznějších zánětů, gynekologických problémů a podobně. Příznaky chřipky proto nepodceňujte a vždy si doma alespoň 2 dny poležte.
Chřipka je nachlazení
Pravděpodobně nejste jediní, co si pletou chřipku a nachlazení. Mezi těmito dvěma, zdánlivě podobnými pojmy, však existuje diametrálně odlišný rozdíl. Zatímco při nachlazení máte rýmu, lehký kašel, možná vás trochu pobolívá v krku, ale můžete normálně fungovat, chřipka vás na několik dní ochromí vysokou teplotou, malátností, nevolností, někdy zvracením a průjmy a především se cítíte tak, že by vás do práce či do školy nedostal nikdo a za nic.
Hlavně hodně ,,céčka"
K babským radám patří také známí vitamínový doping, kdy do sebe v případě chřipkových příznaků vpravíte kilogramy pomerančů, citronů, grepů a jiných citrusů s tím, že vitamín C bacily účinně vyžene. Japonské studie si ale stojí za tím, že ,,céčko" má na tělo přesně opačný efekt a naopak průběh chřipky podpoří.
Článek 4 mýty o chřipce a nachlazení byl publikován 16. února 2014 v 12.00 v rubrice Zdraví. Autorem článku je Veronika Sýkorová. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Gastroenteritida - střevní chřipka 09.09.2010 08.00
- Chřipka není jen nachlazení 07.02.2018 08.00
- Chřipka a nachlazení – jak podpořit imunitu 07.12.2014 00.00
- Prasečí chřipka zmutovala, můžeme ji dostat každým dnem 16.01.2013 20.00
- Lék na nachlazení, chřipku a kašel hledejte v lednici a ve špajzu 02.12.2013 12.00
Top 10
- Streptokok v krku – neviditelný bacilonosič
- Cista na vaječníku
- Léčba závislosti na alkoholu homeopatiky
- Stres nám otravuje život. Jak se s ním vypořádat?
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! II. díl
- Posilněte svou imunitu na zimu - buďte zdraví jako rybičky!
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! I. díl
- Zdravé jídlo: nejlepší prevence nachlazení, vysokého tlaku i rakoviny
- Jak se v novém roce zbavit nezdravých zlozvyků?
- Problém, o kterém se nemluví - bolesti kostrče I. díl
Tagy
dieta úpal, úžeh mononukleóza péče o chrup, strava imunita kosmetika hubnutí zdraví
Doporučujeme
Magazín Uzdravim.cz se tématikou zdraví a nemoci, zdravotní problémy.