Jak deprese mohou ničit zdraví?
Sponzorované odkazy:
Spousta z vás jistě několikrát za život použila při popisu svého aktuálního rozpoložení pojem deprese. Ovšem pravděpodobně jste měli na mysli pocit znudění, nespokojenost či naštvanost, které dohromady s pravým pojmem slova deprese ale nemají nic společného. Deprese jako takové se řadí k psychických poruchám, které ve výsledku mohou vážně ohrožovat zdraví jedince a to nejenom po stránce psychické, ale také fyzické. Pakliže máte podezření že vy a nebo někdo ve vašem úzkém okolí trpí depresemi, obraťte se na pomoc odborníka, neboť boj s touto duševní chorobou je během na dlouhou trať…
Špatný spánek
Depresivní lidé velmi často trpí poruchami spánku či nespavostí. Neustálé negativní myšlenky jedinci neumožňují usnout a fakt, že stále myslí na problémy a zaobírají se vlastním nitrem mozek natolik zaměstnává, že si mnohdy ani v noci nedokáže odpočinout. Vyčerpaný člověk je pak logicky náladový, otrávený a o to více propadá depresivním stavům. Z celkového procesu depresí a nespavosti se pak stane začarovaný kruh.
Zničené zuby
Možná vás překvapí zjištění, že depresivní lidé mívají velmi špatný chrup. Stresový hormon kortizol, jež se během depresí uvolňuje z těla totiž působí silné záněty, jež následně vedou k paradontóze a těžkým problémům. Dalším důvodem, proč lidé s depresemi mají nepěkné zuby a někdy o ně dokonce přijdou je fakt, že vlivem jejich stavu zanedbávají jakoukoliv hygienu.
Stres a alkohol
Cítíte se ,,pod psa" a tak si nalijete skleničku silného koňaku či si dopřejete hned několik sklenic červeného vína? Spousta lidí žije v domnění, že depresi lze snadno a účinně zahnat právě alkoholem, to je ovšem jeden veliký omyl, který je třeba ihned vyvrátit. Působení alkoholu v krvi uvolňuje dva hormony – serotonin a norepinefrin, které navozují pocit dobré nálady. Ovšem jakmile jejich účinek vyprchá, nastane přesný opak opileckého stavu, člověk se cítí mnohem hůře než-li před tím a pak snadno inklinuje k alkoholismu, neboť ve stavu pod vlivem omamných látek, mu přeci bylo lépe.
Konec s intimnostmi
Je vědecky prokázáno, že deprese a podobné psychické poruchy mají velice negativní dopad na sexuální život. Depresivní člověk obecně ztrácí chuť na jakýkoliv intimní vztah a svého partnera zahání do kouta. Až 80 procent vztahů, kdy jeden z páru trpí depresemi končí právě z tohoto důvodu.
Těžká nadváha
Dle vědeckých studií až 90 procent lidí s depresemi při projevení poruchy značně přibere a své nadváhy se již nikdy nezbaví. Proč tomu tak vlastně je? Na vině rozhodně nejsou antidepresiva ani jiné léky, ale fakt, že lidé s depresí velmi často své stavy zahánějí nezřízeným přejídáním a nezdravým životním stylem.
Článek Jak deprese mohou ničit zdraví? byl publikován 14. září 2013 v 12.00 v rubrice Zdraví. Autorem článku je Veronika Sýkorová. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Pohybem ke zdraví 09.09.2008 15.13
- Dbejte i o své psychické zdraví 01.12.2008 03.01
- Plavání pro naše zdraví 07.08.2010 00.00
- Dojděte si pro zdraví 30.12.2020 00.00
- Alpro – zdraví z přírody 28.06.2014 17.00
Top 10
- Streptokok v krku – neviditelný bacilonosič
- Léčba závislosti na alkoholu homeopatiky
- Problém, o kterém se nemluví - bolesti kostrče I. díl
- Pásový opar – příznaky a léčba
- Posilněte svou imunitu na zimu - buďte zdraví jako rybičky!
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! II. díl
- Péče o zuby začíná již v dětském věku
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! I. díl
- Posílení imunitního systému u dětí
- Otužování - jak začít a postupně si tak posilovat imunitu
Tagy
dieta úpal, úžeh mononukleóza péče o chrup, strava imunita kosmetika hubnutí zdraví
Doporučujeme
Magazín Uzdravim.cz se tématikou zdraví a nemoci, zdravotní problémy.