Jak vycházet se spolubydlící?
Sponzorované odkazy:
Ne každý si v dnešní ekonomicky náročné době, může dovolit vlastní bydlení a nebo díky studiu na vysoké škole po vlastním hnízdečku ani neprahne. Spousta z nás si prošla či právě prochází společným soužitím, které nemusí být vždy jednoduché. Pakliže budete dodržovat pár základních pravidel, nemusíte se se spolubydlící nikdy dostat do konfliktu.
Volte vlastní soukromí
V případě, že bydlení teprve sháníte, stanovte si jistá kritéria, za která budete v budoucnu opravdu děkovat. V první řadě, ač to zní paradoxně, je lepší se sestěhovat spíše se známou, o které víte, že je nekonfliktní, ale nemáte společné zájmy, než s kamarádkou. Dobré přítelkyně totiž občas mívají tendence překračovat jisté hranice a zasahovat do vašeho osobního prostoru, kdežto pouhá známá si bez dovolení nepůjčí váš ručník ani vám nesní oběd. Dobře si tedy rozmyslete, jestli jsou vám vaše kamarádky cenné, mohli byste o ně snadno přijít. V druhé řadě, pokud vám to finance dovolují, se zaměřte na samostatný pokoj. Přeci jen jste v jistém věku, kdy potřebujete soukromí a soužití v jedné místnosti s jinou osobou může být vysilující a stresující.
Stanovte pravidla
jakmile se nastěhujete, okamžitě si udělejte jistá pravidla, bez kterých se zkrátka neobejdete. Sedněte si nad skleničku vína a sepište na papír úkoly, ve kterých se budete střídat. Skvělým pomocníkem je tabulka takzvaných služeb. Tento týden vynesu odpadky já, ten další ty. Jednou zametu a vytřu já, ty utřeš prach a podobně. Neexistuje, aby jeden z vás pracoval více, jak ten druhý. Dalším bodem je lednice. Vymezte si určitý prostor pro vaše jídlo a pro jídlo spolubydlící, pak se vyhnete nepříjemnostem v podobě snědené svačiny. Tyto neviditelné mantinely by se měly vztahovat také na vaše veškeré osobní věci jako je kosmetika, hygienické potřeby a podobně. Chování se dle pravidla společného vlastnictví nikdy nedělá dobrotu. Když už budete u pravidel, nezapomeňte zmínit také návštěvy a to pánské i kamarádské. Máte právo vědět, kdo se bude pohybovat po bytě a zda někdo zůstane přes noc. Nahlásit návštěvu předem přeci není žádný problém a vy se alespoň zbavíte nepříjemného ,,dusna“ potom.
Článek Jak vycházet se spolubydlící? byl publikován 18. listopadu 2012 v 15.00 v rubrice Psychologie. Autorem článku je Veronika Sýkorová. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Několik tipů, jak žít s ,,bordelářem“ 25.10.2014 12.00
- Jak na klidný a nerušený spánek? 11.06.2015 07.00
Top 10
- Plané neštovice – příznaky, komplikace a léčba
- Mateřská znaménka - neignorujte podezřele vypadající pihy
- Streptokok v krku – neviditelný bacilonosič
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! I. díl
- Problém, o kterém se nemluví - bolesti kostrče I. díl
- Posílení imunitního systému u dětí
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! II. díl
- Posilněte svou imunitu na zimu - buďte zdraví jako rybičky!
- Péče o zuby začíná již v dětském věku
- Mononukleóza – nemoc (nejen) z líbání - II. díl
Tagy
dieta úpal, úžeh mononukleóza péče o chrup, strava imunita kosmetika hubnutí zdraví
Doporučujeme
Magazín Uzdravim.cz se tématikou zdraví a nemoci, zdravotní problémy.