Lymfodrenáž – kdy je vhodná?
Sponzorované odkazy:
S oteklými nohami nebo celulitidou má zkušennost téměř každý z nás. Po namáhavém dni v práci nebo těžké fyzické námaze se s oteklostí setkáme hned a co se celulitidy, neboli pomerančové kůže týče, ta je tématem na několik hodin. Její vznik není přesně definovatelný a nemá jasně dané příčiny, trpí ji jak mladé, tak starší ženy a jestli jste silnější, akorát a nebo trpíte anorexií je zcela jedno, na to celulitida rozhodně ohled nebere. Mezi hlavní příčiny vzniku se řadí nesprávná a nezdravá strava a nedostatek příjmu tekutin, pokud se však začnete stravovat tak, jak byste měli, nikde není zaručeno, že se dá celulitida na ústup. Jistě vědecké studie dokazují, že je celulitida nezničitelná a lze ji pouze potlačit tak, aby zatím nebyla vidět, k čemuž pravděpodobně nejlépe dopomůže lymfodrenáž pokožky celého těla.
Lymfatická masáž je k odstranění otoků a celulitidy jednou z nejvyhledávanějších procedur posledních let. Zalíbení si v ní našli také pacienti onkologie a lékaři, jež ji doporučují lidem po těžkých nehodách a operacích.
Jemnou technikou masáže těla, kterou musí provádět pouze vystudovaný fyzioterapeut nebo lékař je tělo uvolňováno a prokrvováno tak, aby se postupně zbavovalo nežádoucích otoků vzniklých nehodou, operací nebo traumatickým zážitkem. Otoky v obličeji mohou být vyvolány stresem, užíváním léků nebo alergiemi, i na ty je lymfodrenáž velice účinnou metodou.
U většiny případů byla díky precizní práci lékařů zaznamenána viditelná změna či dokonce absolutní zmizení otoků a návrat k běžnému způsobu života, avšak i zde mohou nastat jisté kontraindikace, kterým je dobré se vyhnout a nebo zjistit, jak se s nimi vyrovnat. Mezi vedlejší účinky lymfatické masáže patří nesprávná činnost srdce, zrychlený srdeční tep, těhotenství, otoky způsobené nedostatečnou činností ledvin nebo jater, akutní žilní onemocnění, bakteriální a virové infekce či v neposlední řadě zduření mízních uzlin. V případě, že se s nějakým z těchto následků vlivem lymfodrenáže setkáte, neprodleně navštivte svého ošetřujícího lékaře. Existují jedinci, kterým masírování lymfy nepomůže, naopak jim uškodí, což ovšem dopředu nebývá známo.
Článek Lymfodrenáž – kdy je vhodná? byl publikován 11. září 2012 v 22.00 v rubrice Zdraví. Autorem článku je Veronika Sýkorová. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Lymfodrenáž a lymfatická masáž v Olomouci 09.01.2019 20.45
- Lymfodrenáž vám pomůže zhubnout, odstranit celulitidu a zvýšit imunitu 04.10.2013 10.00
- Celulitida - jak zaručeně na ni? 30.08.2010 00.00
- Lázně, které léčí. 15.02.2011 10.00
- Je jarní očista organismu opravdu důležitá? I. díl 15.03.2023 07.00
Top 10
- Cista na vaječníku
- Tejpování obličeje – zaslouží si vaši pozornost?
- Jak se v novém roce zbavit nezdravých zlozvyků?
- Streptokok v krku – neviditelný bacilonosič
- Problém, o kterém se nemluví - bolesti kostrče I. díl
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! II. díl
- Posilněte svou imunitu na zimu - buďte zdraví jako rybičky!
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! I. díl
- Posílení imunitního systému u dětí
- Problém, o kterém se nemluví - bolesti kostrče II. díl
Tagy
dieta úpal, úžeh mononukleóza péče o chrup, strava imunita kosmetika hubnutí zdraví
Doporučujeme
Magazín Uzdravim.cz se tématikou zdraví a nemoci, zdravotní problémy.