Jak se opalovat? Hlavně zdravě!
Sponzorované odkazy:
Opalování jde ruku v ruce s létem a vysokými teplotami, které přímo svádí k vodním aktivitám a venkovním sportům. Krásně bronzová pokožka sluší snad každému, ale jak dosáhnout zdravě vypadající barvy, která nepředchází nebezpečné rakovině kůže? Opalujte se vždy s mírou a opatrně.
Kvalitní ochrana
Málo kdo by v tropických dnech odolal blankytné obloze a zůstal schovaný doma. Nikdo neříká, že byste se měli vyhýbat sluníčku, ba naopak, v únosné míře je zdravé, ale jak odhadnout, kdy to se sluněním přeháníte? V první řadě si vždy obstarejte kvalitní ochranu v podobě opalovacího krému. Světlé typy se sklonem ke spálené pokožce by se měli soustředit na vyšší faktory, díky kterým se opálíte, ale nemusíte se strachovat o vysušenou pokožku, ani jiné kožní problémy. Nezapomeňte ani na kvalitní ochranu obličeje. Pigmentové skvrny nejsou nikterak příjemné a jejich odstranění se může stát během na dlouhou trať. Pokud strávíte celý den u vody, i s kvalitním opalovacím přípravkem dostane vaše kůže ,,zabrat“, obstarejte si proto chladivý gel, sprej nebo mléko po opalování, jež příjemně osvěží tělo a zamezí zarudnutí.
Výživa
Potrpíte-li si na obzvláště jasnou a čokoládovou kůži, pomozte ji trochu zevnitř. Obstarejte si přírodní betakarotenové tabletky, které příznivě působí na barvu kůže a zajišťují lepší a dlouhodobější opálení. Náhražkou za tablety je také mrkev, která přirozeně zbarvuje kůži.
Místo slunce barva
Pokud se bojíte o kvalitu své kůže a nechcete nic riskovat, investujte do samoopalovacího přípravku, jež vám zajistí krásnou barvu, jako od moře. Pozor však dejte na laciné preparáty, které na kůži neulpí, špiní oděvy a šupinatí. Samoopalovací spreje a mléka jsou ideální náhražkou za nebezpečné solárium, které nejenom stojí spousty peněz, ale především je zabijákem kožních buněk.
Návštěva lékaře
Spousta, obzvláště světlejších typů, se pyšní množstvím pih. Zdánlivě nenápadná znaménka však mohou po letech ,,zmutovat“ a vyrůst v nebezpečný melanom, způsobující rakovinu kůže. Navštivte proto vždy začátkem léta a na jeho konci dermatologa, který vám ložiska zkontroluje a vy se tak můžete bez obav slunit.
Článek Jak se opalovat? Hlavně zdravě! byl publikován 26. července 2012 v 12.00 v rubrice Zdraví. Autorem článku je Veronika Sýkorová. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Opalování nástřikem – zdravá barva za pár minut 05.09.2012 14.00
- 5 principů správného opalování nejen na dovolené 14.08.2017 12.00
- Jak na sluneční alergii? Nepodceňujte sílu sluníčka 30.07.2016 14.00
- Sluneční péče, na kterou se můžete spolehnout 02.08.2016 13.00
- Opalovací krém daylong – opalujte se zdravě 28.06.2012 15.00
Top 10
- Leukocyty – zvýšené množství v krvi a moči
- Kronova nemoc - choroba zažívacího ústrojí
- Pásový opar – příznaky a léčba
- Péče o zuby začíná již v dětském věku
- Posilněte svou imunitu na zimu - buďte zdraví jako rybičky!
- Jak chránit svou pokožku na cestách
- Mononukleóza – nemoc (nejen) z líbání - II. díl
- Posílení imunitního systému u dětí
- Problém, o kterém se nemluví - bolesti kostrče I. díl
- Léčba závislosti na alkoholu homeopatiky
Tagy
dieta úpal, úžeh mononukleóza péče o chrup, strava imunita kosmetika hubnutí zdraví
Doporučujeme
Magazín Uzdravim.cz se tématikou zdraví a nemoci, zdravotní problémy.