Bércové vředy – příznaky a léčba
Sponzorované odkazy:
Nemoci kůže bývají vždy nepříjemné a jejich léčba je svízelná a s nejistými výsledky, může trvat i několik let a způsobí vám jizvy jak na těle, tak na duši. Pubertálních pupínků či dětských odřenin se zbavíte mrknutím oka, avšak chronická onemocnění, ke kterým se kromě bércových vředů řadí také atopický ekzém jsou obvykle záležitostí celého života, jejich průběh můžete redukovat a částečně vyléčit, avšak nepočítejte s kůží jako mají miminka.
Co jsou bércové vředy?
Bércové vředy jsou, jak již bylo zmíněno chronickým onemocněním kůže, které je velmi nepříjemné a pacienta dokáže pořádně potrápit. Může vzniknout na základě i nepatrného poškození kůže, jakým je škrábanec či stroupek, kterého si nikdo ani nevšimne nebo mu nevěnuje dostatečnou pozornost, a poté rozroste v mokvající nehezkou ránu, která pokryje značnou část bérce. Proč jsou bércové vředy natolik zdlouhavým procesem? Odpověď je velice prostá, neboť poranění se netýká pouze svrchní části kůže, ale také střední vrstvy, neboli škáry. Jedná se tedy o zánětlivé onemocnění, často hnisající a mokvající, jehož název je odvozen o ložiska, na kterém se problém vyskytuje.
Příčina vzniku bércových vředů
Bércové vředy vznikají na základě nějakého vnějšího podnětu, které vznikne v okolí bérce, jedná se o škrábanec, odřeninu, úraz, štípanec od hmyzu a podobně. Takovéto zranění je samo o sobě v podstatě zanedbatelné, pokud jej dostatečně vyléčíte. Nastane-li situace, že se poraněné tkáni dostatečně nevěnujete, může dojít k jejímu ošklivému zahnisání, z čehož se v nejbližší době vyvine nehezký bércový vřed, jehož léčba může trvat i několik let. K okolnostem, které mohou hojení ran zpomalit patří také křečové žíly, diabetes a nebo oběhové poruchy žilního systému. Ke vzniku bércových vředů mohou též přispět dědičné vlastnosti v podobě křečových žil, které nemoc nepřímo vyvolávají.
Léčba bércových vředů
Až do 90. let minulého století se bércový vřed léčil používáním zevních léčiv v podobě různých mastí, past, zásypů či léčebných roztoků. V posledních letech se však objevila nová, velmi účinná metoda hojení, která spočívá v používání speciálních krytí rány, jež udržují v ráně optimální, vlhké prostředí a podporující hojení. Délka hojícího procesu bércového vředu se zkracuje a počet zcela vyhojených případů je několikanásobně vyšší. Aby byl léčebný program co nejúčinnější, je třeba odstranit veškeré příčiny, které nemoc způsobily a nebo zhoršili. Léčbě také nepřispívá nadváha, kouření, alkohol, návykové látky a nezdravá jídla.
Článek Bércové vředy – příznaky a léčba byl publikován 19. prosince 2011 v 13.00 v rubrice Zdraví. Autorem článku je Veronika Sýkorová. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Onemocnění žaludku - gastritida, vředy a rakovina 04.06.2010 00.00
- Zdravé jídlo: nejlepší prevence nachlazení, vysokého tlaku i rakoviny 22.04.2015 12.00
- Zdravé jídlo: nejlepší prevence nachlazení, vysokého tlaku i rakoviny 20.12.2012 15.00
- Jak se bránit strachu homeopatickými léky? 30.11.2015 00.00
- Kožní onemocnění a alergické vyrážky 20.07.2012 12.00
Top 10
- Problém, o kterém se nemluví - bolesti kostrče I. díl
- Streptokok v krku – neviditelný bacilonosič
- Léčba závislosti na alkoholu homeopatiky
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! II. díl
- Posilněte svou imunitu na zimu - buďte zdraví jako rybičky!
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! I. díl
- Posílení imunitního systému u dětí
- Péče o zuby začíná již v dětském věku
- Plané neštovice – příznaky, komplikace a léčba
- Problém, o kterém se nemluví - bolesti kostrče II. díl
Tagy
dieta úpal, úžeh mononukleóza péče o chrup, strava imunita kosmetika hubnutí zdraví
Doporučujeme
Magazín Uzdravim.cz se tématikou zdraví a nemoci, zdravotní problémy.