Pigmentové skvrny v obličeji – noční můra každé ženy
Sponzorované odkazy:
V životě každého z nás se odehrají příjemné a hřejivé zážitky, které v naší mysli vyvolávají pocit štěstí, ale lidské bytí má i stinné stránky, které s sebou neodlučitelně přivolávají spousty stresu a napětí. Pokud se delší dobu necítíme ve své kůži, naše tělo reaguje změnami nálad, tloustnutím, hubnutím či změnou pleti. Nepříznivé podmínky a zhoršený zdravotní stav podporují vznik akné či pigmentových skvrn a pokud se k tomu všemu vystavíme nebezpečným slunečním paprskům bez jakékoliv UV ochrany, náš obličej může připomínat postavičku z hororu s obličejem plným nevzhledných hnědých fleků, kterých se i odborníci velice obtížně zbavují.
Hyperpigmentace
Porucha pigmentace kůže, jinými slovy také hyperpigmentace, se projevuje zvýšenou tvorbou kožního barviva, a to nejčastěji v oblasti obličeje, případně zad. Klasickou a lehčí formou, jsou v tomto případě pihy, se kterými má zkušenost asi každý člověk. Pihy jsou klasickým projevem slunění, nicméně patříte-li k jedincům se sklonem ke kožním onemocněním, pihy se mohou začít množit a slívat se ve větší ložiska, tvořící skvrny.
Ložiska výskytu
Čelo, spánky, nos a okolí úst (knírek) jsou nejčastější ložiska výskytu nepříjemných kosmetických vad, neboli pigmentových skvrn, která bývají velmi symetrická. Jejich zabarvení je převážně hnědé až šedohnědé a odstín pigmentace je ovlivněn hloubkou uložení kožního barviva a také pobytu na ostrém slunci.
Co s pigmentovými skvrnami?
Ve většině případů, pigmentové skvrny postupem času, sami vymizí. Pokud vás výsev pigmentových skvrn překvapil až během těhotenství, měli jste co do činění s ,,poblázněnými" hormony, s jejichž zklidněním se projevy zmírní anebo zcela zmizí. Avšak najdou se případy, kde ke vzniku došlo zcela samovolně a jejich léčba je svízelná a s nejistými výsledky. Prvotním krokem léčby je vyloučení příčiny, která pigmentaci vyvolává. To znamená, jestli je váš problém hormonální antikoncepce, je třeba změnit preparát nebo přestoupit na lehčí verzi, která již pigmentové skvrny vyvolávat nebude.
Kosmetika
Veškeré přípravky na odstraňování skvrn, jsou prakticky vyvinuty na stejné bázi. Flíčky by měly účinně vybělit, nicméně nikde není psáno a dáno, že zrovna vám pomohou. Proto se zaměřte spíše na prevenci, která spočívá v používání kvalitního denního opalovacího krému s UV faktorem 50, který chrání pokožku před ostrým sluncem a zabraňuje tak vzniku, právě oněch nevzhledných pigmentových skvrn.
Článek Pigmentové skvrny v obličeji – noční můra každé ženy byl publikován 27. srpna 2011 v 00.00 v rubrice Zdraví. Autorem článku je Veronika Sýkorová. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Vitamíny na pleť – zapomeňte na akné, vrásky a pigmentové skvrny 17.06.2012 12.00
- 3 tipy jak se zbavit pigmentových skvrn 11.06.2013 22.15
- 3 tipy, jak se v létě chránit před pigmentovými skvrnami 26.07.2015 12.00
- Hubnete a kazí se vám pleť? Pak hubnete špatně! 23.06.2014 12.00
- Bělení zubů po kávě a vínu 20.02.2018 23.15
Top 10
- Léčba závislosti na alkoholu homeopatiky
- Cista na vaječníku
- Streptokok v krku – neviditelný bacilonosič
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! II. díl
- Stres nám otravuje život. Jak se s ním vypořádat?
- Prosinec jako měsíc zažívacích obtíží? Nemusí tomu tak být! I. díl
- Posilněte svou imunitu na zimu - buďte zdraví jako rybičky!
- Jak stáhnout z těla vodu? Máme pár skvělých tipů!
- Jak se v novém roce zbavit nezdravých zlozvyků?
- Posílení imunitního systému u dětí
Tagy
dieta úpal, úžeh mononukleóza péče o chrup, strava imunita kosmetika hubnutí zdraví
Doporučujeme
Magazín Uzdravim.cz se tématikou zdraví a nemoci, zdravotní problémy.