Mořská sůl na našem stole i ve vaně
Sponzorované odkazy:
Mořská sůl působí úžasně blahodárně a má široké využití. Řeč tentokrát nebude o využívání soli v kuchyni, kde její nadměrné užívání může působit potíže zejména lidem s vysokým tlakem. Mořská sůl se totiž uplatní i v péči o tělo, ke zkrášlení, zkvalitnění pokožky a také v léčebných a ozdravných procesech.
Zázračná mořská sůl
Mořská sůl nalezne v našich domácnostech skutečně široké možnosti využití, a to jak v kuchyni, tak v našich koupelnách a lékárničkách. Mořská sůl obsahuje bohaté množství stopových prvků, zejména jód, bróm, sodík a draslík. Tyto minerály pozitivně ovlivňují činnost štítné žlázy, působí na nervy a zlepšují soustředění. Je tedy již více než jasné, odkud síla soli pramení.
Solné koupele a lázně
Velmi často se mořská sůl používá do koupele a sáčky soli s nejrůznější parfemací jistě každý zná a už někdy nějaký do své lázně použil. K léčebné kůře se nevíce vyplatí, pořídit si sáček čisté neparfemované soli v lékárně, drogérii, či ve specializovaném obchodě. Sůl z mrtvého moře bude skvělou variantou. Toužíme-li po příjemné vůni, není nic jednoduššího než zakapat sůl několika kapičkami éterického oleje. Uvolnění se nám dostane spolu s levandulí či meduňkou. Pro ty, co si rádi dopřejí něco extra si mohou k soli přidat také drobné květy či okvětní lístky, například populární růže. Jako v moři si budeme připadat s mořskou solí a mořskými řasami, které mají rovněž velice příznivé účinky na celý náš organismus.
Koupel je vždy relaxací a přináší velké uvolnění. Chladná koupel se solí báječně osvěží a zbaví únavy. Mnoho z nás si však raději dopřeje teplou koupel, obzvláště v tomto období, kdy se vracíme prochladnutí z venku. Koupel z mořské soli hydratuje spodní vrstvy pokožky a tím zlepšuje její elasticitu a kvalitu. Koupel posiluje naši obranyschopnost a má ty skvělé účinky, že dokáže vyplavovat z těla škodliviny. Velmi příznivě působí také na kožní obtíže.
Široké spektrum účinků mořské soli
Kromě koupelí pro celkové uvolnění a regeneraci lze sůl použít i lokálně. Rozpuštěnou v oleji, nejlépe kvalitním olivovém či mandlovém, můžeme použít sůl na drobné popáleniny. Také vyrážky lze potírat solným roztokem. Všichni víme jak je mořská voda léčivá. Při nachlazení a zejména bolestech v krku nám uleví kloktání slané vody, klidně i několikrát za den. Pro odvážnější povahy je proplachování nosu vodným roztokem mořské soli. Báječně pročistí a uvolní dýchání.
Článek Mořská sůl na našem stole i ve vaně byl publikován 1. listopadu 2010 v 00.00 v rubrice Krása. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- 4 tipy, jak nahradit sůl 09.04.2015 18.00
- Sůl – pozitivní i negativní vlivy na náš organismus 25.06.2011 00.00
- Mořská voda do nosu nejen pro malé děti 22.01.2017 21.30
- Mrtvé moře nám dalo sůl, která má celou řadu benefitů pro zdraví. 13.07.2020 00.00
- Uvolňující bylinné koupele 01.04.2010 00.00
Top 10
- Posilněte svou imunitu na zimu - buďte zdraví jako rybičky!
- Test nanukových dortů - víte, co jíte?
- Léčba závislosti na alkoholu homeopatiky
- Péče o zuby začíná již v dětském věku
- Jak chránit svou pokožku na cestách
- Mononukleóza – nemoc (nejen) z líbání - II. díl
- Streptokok v krku – neviditelný bacilonosič
- Posílení imunitního systému u dětí
- Problém, o kterém se nemluví - bolesti kostrče I. díl
- Kronova nemoc - choroba zažívacího ústrojí
Tagy
dieta úpal, úžeh mononukleóza péče o chrup, strava imunita kosmetika hubnutí zdraví
Doporučujeme
Magazín Uzdravim.cz se tématikou zdraví a nemoci, zdravotní problémy.