Vlasy a pravidelná péče o ně
Sponzorované odkazy:
Krásné vlasy nás zdobí více než cokoli jiného. Aby byly zdravé a zářivé, musíme jim věnovat náležitou péči. Naše hříva může strádat z nejrůznějších důvodů a je proto nutné se o ni umět postarat. Základem je samozřejmě kvalitní vlasová kosmetika, ale některé přípravky si můžeme vyrobit z přírodních surovin i sami doma.
Mytí vlasů
Neexistuje žádná doporučená doba, která by mezi jednotlivým mytím vlasů měla uběhnout. Vlasy se chrání před vysoušením tvorbou mazu, která je u každého jinak intenzivní. Tomu se musí každý přizpůsobit a vlasy mýt tak často, jak si sami řeknou. Obvykle to bývá dvakrát až čtyřikrát do týdne. Do vlhkých vlasů i pokožky hlavy vmasírujeme odpovídající množství šamponu, a poté je opláchneme teplou, ale ne příliš horkou vodou. Ta vlasům nijak neprospívá. Proces opakujeme dvakrát, cítíme-li potřebu.
Péče a regenerace
Ihned po mytí obvykle nanášíme dávku kondicionéru, který se postará o to, aby se vlasy snáze rozčesávaly. Kondicionéry mohou slibovat i další účinky a to například větší objem vlasů, křišťálový lesk, fixaci barvy a podobně. Kondicionér bývá nutné nechat několik minut působit a poté jednoduše opláchnout.
Vlasové masky
Kromě obvyklé péče si můžeme také čas od času či pravidelně připravit masku na vlasy. Od různých firem zakoupíme produkty v obchodech, připravit si však lze i masku domácí. Suroviny na výrobu takové masky se liší a zrovna tak i účinek, který slibuje. K často používaným ingrediencím patří vejce, pivo, jogurt, často se používají také bylinné výluhy k oplachování. Velmi oblíbené a účinné jsou kvalitní za studena lisované oleje.
Česání
Zdravé a pro vlasy potřebné je také pravidelné česání, které mimo jiné masíruje pokožku hlavy a uvolňuje vlasy, které by samy vypadly. Vlasy jsou také hladší a zdají se být lesklejší. Ať už sáhneme po kartáči či řídkém dřevěném hřebenu, každý z těchto nástroj má své přednosti.
Úprava vlasů
Mnoho z nás si již zvyklo pravidelně vlasy trápit kulmou či žehličkou na vlasy. Tyto přístroje k nim nejsou příliš ohleduplné a s intenzitou používání vlasy více a více ničí. Předejít devastaci naší hřívy, nebo alespoň omezit škodlivé působení přístrojů lze pomocí speciálních přípravků určených k péči o vlasy před a po jejich úpravě. Obzvláště horko je pro vlasy nepříznivé a krémy, spreje a emulze pomohou dosáhnout lepšího výsledku při úpravě vlasů a ochrání jejich strukturu.
Článek Vlasy a pravidelná péče o ně byl publikován 8. července 2010 v 00.00 v rubrice Krása. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Účesy pro dlouhé vlasy 22.10.2012 17.00
- Neradi se loučíte se svými vlasy? 11.10.2013 12.00
- Barvy na vlasy – doma snadno a rychle 08.03.2012 11.00
- Udělejte něco pro zdravější a hustší vlasy 04.02.2011 10.00
- Pryč s mastnými vlasy díky správné stravě 06.10.2016 18.00
Top 10
- Posilněte svou imunitu na zimu - buďte zdraví jako rybičky!
- Test nanukových dortů - víte, co jíte?
- Léčba závislosti na alkoholu homeopatiky
- Péče o zuby začíná již v dětském věku
- Jak chránit svou pokožku na cestách
- Mononukleóza – nemoc (nejen) z líbání - II. díl
- Streptokok v krku – neviditelný bacilonosič
- Posílení imunitního systému u dětí
- Problém, o kterém se nemluví - bolesti kostrče I. díl
- Kronova nemoc - choroba zažívacího ústrojí
Tagy
dieta úpal, úžeh mononukleóza péče o chrup, strava imunita kosmetika hubnutí zdraví
Doporučujeme
Magazín Uzdravim.cz se tématikou zdraví a nemoci, zdravotní problémy.